stalexander_org (stalexander_org) wrote in st_alexander,
stalexander_org
stalexander_org
st_alexander

Cестра Ядвіга Скудро, Співзасновниця Домашньої Церкви

29 листопада 2014 року у нашому храму відбудеться Всеукраїнський з’їзд Оазового Руху «Світло-Життя». Обрано його для проведення цього заходу саме тому, що 100 років тому тут було охрещено співзасновницю Домашньої Церкви сестру Ядвігу Скудро.

Сестра Ядвіга Скудро народилася в Києві 17 грудня 1914 р.
Її батьки Генрика і Антоній брали шлюб в костелі св. Олександра в Києві. Після закінчення київської політехніки, тато отримав направлення на роботу в Севастополь. Незабаром став директором фірми Сіменс і керував електрифікацією всього півострова. В 1919 році від тифу помирає мама Ядвіги, а вона залишається з татом, який пізніше одружується вдруге.

У віці 10 років розпочала навчаня в школі сестер Сакре Кер (Sacre Coeur – Серця Ісуса) в місцевості Збилітовська Гора біля Тарнова в Польщі, де у 1933 році отримала атестат зрілості. У 1936 році розпочала постулат у згромаджені Сестер Сакре Кер. Новіціят проходила в Бельгії, де 7 березня 1939 року склала перші чернечі обіти. Після війни, в 1947 році, с. Ядвіга склала вічні обіти.
Працювала вчителькою і вихователькою дівчат в школах, які вели сестри Сакре Кер в Варшаві, Познані і Збилітовській Горі. Також виконувала функцію економки.
У 1969-1972 роках навчалася в Студії для Родин (Наука про родину) у Познані.
В серпні 1972 р. перебуваючи в Парижі у домі свого Згромадження потрапила в Центр руху Equipes Notre Dame, де ознайомилася з його основами і методами. Після повернення в Польщу, с. Ядвіга розпочала працю у секретаріаті Архиєпископа Казиміра Майданського у Влоцлавку. В 1974 р. на запрошення о. Ф. Бляхніцького, приїхала до Кросцєнка над Дунайцем на оазу родин, щоб поділитися своїми знаннями на тему рху Equipes Notre Dame.
Після цих канікул о. Бляхніцький запропонував с. Ядвізі співпрацю в організації і веденні Руху Родинних Спільнот. Керівництво Згромадження сестри дало на це згоду і з 1 січня 1975 року вона розпочала, вже на постійно, свою співпрацю з о. Бляхніцьким.
На початку оселилася в Любліні, а потім у Кракові, беручи активну участь у поставанні і створенні родинної гілки Руху Світло-Життя, яка сьогодні називається Домашня Церква.
Сестра Ядвіга допомагала у створенні багатьох родинних кіл, вела реколекції, перекладала і опрацьовувала формаційні матеріали для Домашньої Церкви. З 1975 року брала участь в редакції формаційного журналу "Домашня Церква. Лист до родинних спільнот" ("Domowy Kościół. List do wspólnot rodzinnych").
У 1990 р. поселилася в домі згромадження в Варшаві, однак майже до останніх хвилин свого життя, постійно брала участь в житті Домашньої Церкви, ведучи реколекції, беручи участь у різних зустрічах ДЦ.Особлива відповідальність за ДЦ, за її вірність харизмі і правильній дорозі була на с. Ядвізі, коли о. Ф. Бляхніцькій був на еміграції в Німеччині та після його смерті.
У 2007 р. на IV Всесвітньому Конгресі Родин в Варшаві, була нагороджена відзнакою за довголітню працю і служіння родинам.
Померла с. Ядвіга 28 вересня 2009 року в Варшаві. Коротко перед своєю смертю, звертаючись до членів Домашньої Церкви, написала короткий прощальний лист: "....коли Бог забере мене до себе, я обіцяю вам дальшу допомогу. Обіцяю, що не дам вам спокою. Та яка була від початку вашого існування як Руху"


Джерело зображення

Tags: МОЛИТОВНІ РУХИ ПАРАФІЇ
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments