stalexander_org (stalexander_org) wrote in st_alexander,
stalexander_org
stalexander_org
st_alexander

Урочиста Свята Меса у свято Різдва Христового 24/12/2014

24 грудня 2014 року у прокатедральному соборі св. Олександра у м. Києві відбулося святкування Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Традиційно у храмі відслужили дві Святі Меси – польською та українською мовами. Службу Божу польською мовою відслужив о. Міхал Бранкевич у співслужінні з о. Віктором Симоном та о. Юзефом Костевським.
Урочисту Святу Месу українською мовою відслужив Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Архієпископ Петро Мальчук у співслужінні зі священниками дієцезії. Службу Божу відвідали Апостольський Нунцій Архієпископ Томас Галліксон, директор Департаменту у справах релігії та національностей Андрій Юраш, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі з родиною, священники Греко-католицької Церкви.

Архієпископ Петро із Архієпископом Томасом урочисто поклали новонародженого Ісуса до ясел. Варто додати, що вертеп цього року створений руками сестер, які служать у нашому храмі, та Еліаса Сассіна, Голови Ліванської маронітської родини в Україні. Так цього Різдва парафія св. Олександра поєдналася із парафією ліванців, які є біженцями зі Сходу. На початку Меси діти парафії подарували Дитятку Ісусові корзину саморобних календарів, у які протягом Адвенту записували свої добрі справи.
Архієпископ Петро виголосив проповідь, у якій згадав історію про дівчинку, яка у різдвяний період отримала найбільший подарунок – батька. Владика порівняв християн із дитиною, яка цієї особливою ночі отримує найбільший дар – Ісуса. Серед темряви приходить Світло Життя, Спаситель, який відкриває шлях загубленим душам. Бог, якого не прийняли до жодного дому, який був змушений народитися у гроті, серед худоби. Він прийшов тихо, не звертаючи на себе увагу, удостоївши лише Діву Марію та Йосифа – двох осіб, які зі всією чистою любов’ю привітали Його у цьому світі. Господь, якого можна навіть не помітити на вулиці, бо він скромний, простий, людський. І єдина цінність, якої Він вимагає, - це чиста і щира любов. Архієпископа Петра здивувало те, як громадськість зараз реагує на прихід різдвяних свят, ніби вони є особливими. Насправді, Різдво є звичайним: Ісус народжується і ми відзначаємо цю святу подію щороку. Війна в країні ніяк не змінює те, що Господь приходить до нас. В момент народження Ісуса в Палестині теж були римляни, але все змінилося; Ісус при цьому не чинив повстань, не підбурював людей. Його слова не є наказом, вони є пропозицією. Якщо будемо слідувати їм – будемо у Царстві Божому.
Архієпископ згадав також наших братів на Сході та в Криму, які, можливо, цьогоріч святкують своє останнє Різдво. Молімося за їх звільнення та укріплення їхньох віри цієї важкою пори!
Апостольський Нунцій Архієпископ Томас Галліксон привітав парафію українською мовою та згадав, як минулого Різдва наш храм приймав поранених з Майдану. Цьогоріч ми можемо святкувати прихід нашого Господа у відносному мирі. Також Архієпископ передав вірним благословення Папи Франциска.
На закінчення Служби Божої парафіяльний хор (регент Зіна Левітіна) порадував вірних співом колядок. У храмі була настільки тепла та родинна атмосфера, що люди не розходилися і просили хор співати знову і знову, а у відповідь навіть заспівали колядок для хору.Аудіо-запис привітання Нунція: https://drive.google.com/file/d/0B2X2CqW8RGvgWEs2Rl8zckJOSkdVTHpObHMwYjBRR2xiUkFR/view?usp=sharing
Аудіо-запис проповіді Архієпископа: https://drive.google.com/file/d/0B2X2CqW8RGvgbXBUV3QydUJ6OEc4a1pLamZoaGF2eDk3dzUw/view?usp=sharing
Відео зі Святої Меси (автор Тетяна Гайжевська): https://www.youtube.com/watch?v=zk8qChSNMnc#t=10, https://www.youtube.com/watch?v=X2i5TmNxKQU
IMG_2632
Tags: Апостольський Нунцій Архієпископ Томас Г, Різдво, архієпископ Петро Мальчук, отець Віктор Симон, отець Міхал Бранкевич, отець Юзеф Костевський
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments